Donedávna placený FPS online kousek (kolem 400,-) přechází na licenci FREE2PLAY. To znamená, že můžete hrát zadarmo, ale pokud budete chtít nějaké výhody ve hře, budete si muset zaplatit podobně jako to má Combat Arms nebo AVA. Já jsem vůbec potěšen tímhle trendem FREE2PLAY a doufám, že se to rozleze do všech online kousků, protože i podle výrobců her jsou zisky větší, než z klasické krabice a hlavně si hru můžete vyzkoušet a rozhodnout se, zda vám za tu investici stojí. Třeba Combat Arms hraju přes dva roky a přesto jsem do toho nedal ani korunu. No nic, oprášil jsem STEAM (pro mě nutné zlo) a vyrazil na průzkum TF2.

Nejdřív jsem musel nainstalovat Steam a zaplakat nad velikostí 10 GB TF2, která se mi jen tak tak vešla na disk. Steam, i přes spoustu kladných věcí, nemám rád z více důvodu. Je to pomalé. Pořád se to updatuje (taky pomalu) a hru koupenou přes Steam nemůžete prodat.

TF2 je FPS online hra, kterou si určitě vyzkoušejte. Vybalancovaná hra s devíti charaktery s unikátními vlastnostmi a spoustou humoru. Vývojáři z Valve ji piplají už od roku 2007 a její obliba neklesá. Hra je pořád vylepšována neustálými updaty. Hráči mají k dispozici vcelku podrobné statistiky a dají se i plnit různé achievementy (drobné úkoly ve hře – např. zabij 100 nepřátel apod.). Je to skvělý mix, který jen tak nepustí.

Zkuste to taky, některým z vás se určitě zalíbí natolik, že ji nějaký ten pátek budete hrát. Já si ji zkusil (dal jsem tomu šanci už dvakrát), ale není to pro mě. Každopádně kvality hry jsou neoddiskutovatelné a bytelné jako přesvědčení sebevražedného atentátníka. Alah akbar!

Tahle zmínka na blogu nemá být ale přímo o hře, jako spíš o  skvělém designu a marketingu hry.

Už jenom když ji sputíte a díváte se na tréninková videa, všechno je správně stylové. Od fontů po celkový vzhled hry. Například když vás roztrhá exploze, kamera vám ukáže screen, kde jsou šipky směřující k částem zbylého těla a mají popisky jako „hlava“ nebo „ruka“. Srandovními detaily je hra prošpikovaná. K tomu si připočítejte parádní a promakaná videa, která určitě přivedla nejednoho hráče do náruče TF2. Jmenují se „Meet the“ aneb „Seznamte se s…“, kde se představují charaktery ve hře. Posledním kouskem do rodiny je 4 dny staré představení medika. Má to šmrc, je to srandovní a už jenom kvůli téhle geniální propagaci si kdekdo TF2 zamiluje (mimochodem, pokud vás zajímá víc, stálému překladu těchto videí se věnuje hráč CZETAX na svém kanálu na YouTube).

 
Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/42073/virtual/www/wp-content/themes/dum-dum-ajvngou/comments.php on line 72