Už jsem se zde zmiňoval o bohatém archívu Českého Rozhlasu a jeho pořadech. Nyní bych vás rád upozornil na jiné rádio, respektive na jeden jeho pořad – Odvážné Palce. Zajímá vás film? Recenze? Palce vás určitě nezklamou. Do auta, na cesty, do autobusu, do mp3ky… s Palcema vám to pojede určitě líp, aniž byste museli vnímat hukot přítelkyně atd…

Ve studiu Rádia 1 vás rozhodně pobaví komentáře filmových kritiků Františka Fuky nebo Tomáše Baldýnského. Posledních pár měsíců buhužel bez Tomáše (zaskakují různí hosté – zejména redaktor  Cinemy Ondřej Vosmík anebo rovnou šéfredaktorka Cinemy Iva Hejlíčková). Nemohu opomenout zoufalého moderátora Sašu Michailidise (šéf R1), což je klasický přicmrdávač bez názoru a naštěstí ho většinu pořadu neslyšíme. A když jo, tak z něho vypadne buď přečtený popis filmu nebo nějaký příšerný klišé: „určitě se jedná o příjemný film“ což si lze u něj vždy přeložit jako: „neviděl jsem to, ohlasy byly celkem ok, hlavně jsem ale slyšel, že se jedná o film s uměleckými ambicemi, takže to musí bejt prostě dobrý“. Kolikrát mám pocit, že mu stačí vědět, že „je to o vztazích a strašně hluboký drama co ti nastaví zrcadlo…“ takže dobrý!

Naštěstí nejsou Palce trápeny jeho komentářema celý pořad. Je tu František Fuka – obr. vpravo (teď bez T. Baldýnského, obr. vlevo – ta dvojka se doplňovala skvěle), který je jednoznačně tahoun pořadu. Vtipný hlášky, srozumitelná mluva, žádný klišé a hlavně pořádná recenze.

Archív Rádia 1 nabízí všechny Palce, takže určitě neváhejte a stáhněte si i ty starší kousky. Někdy Franta prostě dává; zcela vážným hlasem:“Víte, jaký druh rakoviny má Zdeněk Troška?“ … „hmm…“ … “ No, to je ta Nejkrásnější hádanka“ (Zdeněk Troška a jeho filmy jsou vůbec častým terčem).

Doporučuji navštívit i Františkův blog o filmu, kam dává recenze i z  Cinemy. Stručné, jasné, výstižné. Zatím jsem se na 98% shodl a Franto… OHNIVÁ KOLA si ten palec nahoru zaslouží. Jsem s tebou! (pro znalce co znají Odvážné Palce od začátku).
Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/42073/virtual/www/wp-content/themes/dum-dum-ajvngou/comments.php on line 72