Někdy je to těžká řehole, tohleto dyzajnování, pani. Studio Life se mělo dělat už asi před rokem a půl, možná dřív. Masážní salón, znělo zadání. Pustil jsem se do práce a moc mi to teda nešlo. Vymýšlení někdy bolí a tohle byl přesně ten případ. Paní majitelka tam chtěla takovou žluto-fialovou malůvku, kterou už teď na webu nenajdete, ale mohli jste si ji koupit za nějakou korunu a byla prý léčivá. Hlavně to ale byl prvek, od kterého jsem se musel odpíchnout a vyšlo z toho toto…

Bang! To je darda! S úvodním banerem toho moc společného nemá, co? S odstupem času to prostě strašně zestárlo, i když jak to zná jistě spousta webdesignérů, ze začátku jsem se plácal po rameni a liboval si, jak mi to pěkně vyšlo… ehm (klikni na obrázek pro zvětšení). Ona malůvka je v rohu vpravo nahoře.

I přes můj dobrý pocit se návrh majitelce nezdál a šel k ledu. Po tom roce s půl se Martin Meloun ozval znovu, že už by do toho chtěla praštit a stránky předělat. Znovu jsem sedl k monitoru a zkusil to po té době  s odstupem trochu přemalovat. Znak měl zůstat včetně žluto-fialového vyznění a jakoby ručně psané logo změnit:

To už vypadalo lépe. K návrhu jsem poslal i takový „modernější“ experiment, co mě napadl za jízdy:


Majitelka se ale tento řekněme modernější styl nezamlouval, navíc mi Martin meloun řekl, že je potřeba klasický třísloupcový web, protože se tam budou přidávat další texty a rubriky. Inu dobrá. Nicméně ani návrh č. 2 neprošel, bambus se líbil, logo už se zdálo lepší, ale něco pořád nesedělo. Dobrá, zkusil jsem menší úpravy:

Tady se to už začalo pomalu rýsovat! Víc jsem zvýraznil (zhnědl) bambus a kombinace zeleného pozadí sem prostě sedla jako hrnec na prdel. Nicméně teď to bylo stále málo žluté, málo oranžové, málo teplé a ta fialová… Ne, tam se tam prý nehodí. Při ničení fialové jsem si řekl, že už ani to logo se tam moc nehodí (možná i majitelka k němu něco měla, už si nepamatuju), takže jsem ho vzal z gruntu a přial tu oranžovou. Postup změn měl tři fáze. Nejdřív bylo logo:

Potom barvičky v menu:

A nakonec všechno. Jenže teď se mi nehodila ta fialová malůvka, tak jsem ji dost upozadil:

Teplé to bylo, ale ten header… Nějaký prázdý, co? Po diskuzi přes email to nakonec dopadlo tak, že jsem se mohl zbavit i té malůvky a prdl tam tohle:


A bylo hotovo! Ukázal jsem vám devět různých návrhů, ale dohromady jich mohlo být tak  kolem dvaceti. Ke konci už jsem trošku na truc přidával všemožný kombinace variace, jak by co mohlo vypadat, abysme se dobrali konce. Přes to všechno musím uznat, že ten tlak mě dohnal k něčemu, co je rozhodně lepší, než první věci. Na druhou stranu, nebýt té malůvky, možná jsme se ke zdárnému konci dobrali rychleji .) Vážně mi tam od začátku nesedla.

K webu jsem ještě udělal dárkový poukaz s vizitkami:

 

Nelehké jsou cesty webdesignérovi. ALE POVEDLO SE! (aspoň si to teď myslím). Tímhle článkem si nechci stěžovat na paní majitelku, možná spíš naopak, její tlak ze mě vymáčkl to lepší. jenom nevím, zda bych tohle zvládnul u každé zakázky 🙂 1. Lukáš
  22:52 - 15. Dub , 2012           

  Abych řekl pravdu, tak design webu se mi vůbec nelíbí, ale za to vizitka a poukaz vypadají hodně dobře 🙂

 2. Sborez
  23:05 - 15. Dub , 2012           

  Každopádně web nefunguje. Asi zase nějaká „modifikace“. Aha, už funguje, chyba v odkazu. Já MUSÍM zadat www. abych se na web dostal. Kde to jsem? No hele klobouk dolů. Ten výsledek se mi teda nelíbí vůbec. Daleko víc mě zaujal ten moderní vzhled. To se mi líbí. Ta kombinace barev i rozložení. „Klasické“ třísloupcové weby jsou na hovno, pokud už bych si měl platit za nový design, tak si určitě nepořídím něco co spíchnu za půl dne ve WP. Paní není asi z nejchytřejších a jak tě znám, tak z toho snad ani nemůžeš mít radost…. Jinak poukaz a vizitka je OK, ale ten bambus je hroznej. To je tak když se člověk dostane od toho co chce, k tomu co musí.

 3. Ajvngou
  18:55 - 16. Dub , 2012           

  Zákazník je spokojen, to je hlavní. Jinak mně se to celkem líbí, prdi.


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/42073/virtual/www/wp-content/themes/dum-dum-ajvngou/comments.php on line 72