Adventury, to je moje. Dirty Split je nejenom adventura, ale dokonce i FREEWARE, který si můžete stáhnout zde (180MB) a v čestině! Aby toho nebylo málo… je jedním slovem – dobrá. Ocitnete se v kůži soukromého detektiva Alana Baxtera, který je najmut, aby vyšetřil podivnou smrt plastického chirurga, i když policie už svého hlavního podezdřelého má. Jak to tak bývá, pravda je ale jinde. Ačkoliv adventury mám vážně rád, mají jednu chybu, většinou totiž musím nakouknout do návodu. Někdy je to mojí hlavou, někdy jednopixelovým předmětem a někdy to prostě nejde a nejde. Dirty Split tímhle neduhem netrpí.

Celá adventura je z velké části dílem jednoho člověka jménem Uwe Sittig (grafika, příběh, program), takže to dohrajete za pár hodin a pokud vám nekontrolovatelně netečou sliny z pusy, tak i bez větších zádrhelů. Celá hra je v duchu 60. let a grafika vážně povedená, taková ta flashová animace ve stylu Happy Tree Friends, dokonce se dostane i na animované sekvence.

Technické zpracování podtrhuje hlavně dabing. Skvělý hlas hlavního hrdiny mě snad nikdy neomrzí. Humor a suché hlášky (hlavně když se pokoušíte nelogicky kombinovat nebo používat věci) k němu patří. Dabing je sice anglicky, ale český překlad dostává také za 1. Musím zmínit i hudbu – výborná. Mix jazzu, funky a zvuku 60s nikdy neomrzí!

Potěší  i takové drobnosti jako je vrácení předmětu do inventáře pravým klikem nebo dvojklik pro rychlý odchod z místnosti, aniž by vaše postava musela přejít celou obrazovku, což mi vadilo u Machinaria. Mimoto je detektiv celkem rychlík.

Už z úvodního intra poznáte, kam tahle hra směřuje a jak bude vypadá:
Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/42073/virtual/www/wp-content/themes/dum-dum-ajvngou/comments.php on line 72