Seriál z produkce HBO nám servíruje upírskou tématiku v trošičku jiném kabátku než obvykle. V True Blood se o nich jednoduše ví a jsou normální součástí světa lidí díky japonským vědcům, kteří vynalezli umělou krev. To je pozadí příběhu dvou hlavních postav – mladé servírky Sookie, která umí číst myšlenky a upíra Billa Comptona. To je ale jenom zlomeček postav a vedlejších příběhů, které jsou součástí dvou sérií (třetí se začne vysílat v červnu 2010). I když tvůrci v 2. sérii poněkud přitvrdili na výskytu dalších bytostí, pořád se jedná o dobrou podívanou a hlavně… upírů není nikdy dost.

Podobně jako ve Stmívání je v True Blood jakási základní romantická linka mezi Sookie a Billem, ale na rozdíl od Stmívání, Bill se tváří opravdu jako 150 letý chlápek, na hlavě nenosí účes kopírující natupírované číro od Elvise a romantika mezi ním a Sookie nesklouzává do trapných klišé cudných pohledů, zpomalených záběrů, vyzývavě zvedlých obočí za doprovodu Tokyo Hotel, které jakoby vypadlo z klipu Erose Ramazzottiho, uhádli jste, jako ve Stmívání. Tady se sice také najdou podobné záběry, ale není jich tolik, abych koulel očima a vykřikoval před televizí: „sračka!“. Výjimku tvoří konec 1. série, kde se to klišé jenom hemží – ve správnou dobu přijde na správné místo postava, kterou jsme už neviděli delší čas a najednou zachrání situaci nebo když si myslíte, že někdo něco nemohl tutově přežít a druhý den je s náplastí nad obočím zpátky (náplast tam není, ale pro představu je to ideální).

Líbí se mi i fungující svět upírů versus lidé + ostatní dějové linky: čtení myšlenek Sookie, další mysteriózní prvky, lidé pijící upírskou krev, která působí lépe než heroin a kokain dohromady i samotná „pravá“ láhev Tru Blood (pravá krev) s etiketou označující krevní skupinu. Do toho fanoušci upírů (kteří se dobrovolně rádi nechávají vysávat) versus anti-upíří náboženští fanatici a o zábavu je postaráno. Tyto vrstvy dávají True Blood jakousi větší uvěřitelnost.

Jeden díl trvá skoro hodinu a bývá zakončen pořádným „napínákem“ (hang on?), který vás donutí pustit si ihned další díl. Taky uvidíte, co se jinde moc nepěstuje. FULL FRONTAL hlavní hrdinky, nespočet erotických scén – snad v KAŽDÉM dílu jedna. Ode mě hned jedna hvězdička navíc 🙂 Podívejte se na znělku, abyste poznali, že tohle není Buffy, přemožitelka upírů… 1. Sonny
  21:08 - 14. Lis , 2009           

  Zkouknul jsem první řadu kdysi. Docela dobrá, zajímavá s pár super postavama (upír Erik, kuchař/dealer). Ale ve dvojce už to šlo hodně do kytek a dívat jem se přestal.

 2. Ajvngou
  22:45 - 14. Lis , 2009           

  mě dvojka bavila… a Erik konečně shodil to teploušský číro.

 3. xxENDxx
  22:25 - 15. Lis , 2009           

  duhá série není špatná (přeměna Jasona na RAMBA, Cedric, ta církev…) ale dějová linka s tou démonkou mě dost nudila…