Když jsem zase dostal chuť udělat titulky k nějakému filmu, volba na TOKYO! padla čirou náhodou. Neslyšet recenzi od Františka Fuky v Odvážných Palcích, tak bych do toho asi nešel. Film Tokyo! je totiž to, co se nazývá „art film“. Moc jsem od něj nečekal, ale v Palcích to znělo vcelku zajímavě, takže jsem si řekl, že udělám alespoň ty titulky a při té příležitosti se podívám na to, na co bych asi nikdy normálně nekoukal. Dobře jsem udělal a původní plán udělat titulky do 10ti dnů se smrskl na 2 dny, protože hned po první povídce jsem chvilku nevěřícně koukal na monitor a začátek druhé jsem prostě musel vidět. Já vám to neřekl? Tokyo! se totiž  skládá ze tří povídek od tří různých režisérů.

O čem to je? To je základní otázka. Nerad bych něco prozrazoval, i když trailer prozrazuje DOST, takže pokud se chcete nechat trošičku překvapit, nedívejte se na něj. A pokud se vám líbí Byl jednou jeden polda III, tak se na TOKYO! taky nedívejte.

Všechny povídky mají společné téma – překvapivě město Tokio. A jak psal jeden uživatel na CSFD, mohlo se to stejně odehrávat  kdykoliv a kdekoliv jinde. První povídka je o mladém páru, který v Tokiu hledá práci a byt nebo se o to alepoň snaží, musí bydlet u kamarádky a i když se to nezdá, je prosycena skvělým humorem. Třeba scéna kdy se oba dva uchází o práci baliče dárků (vážně). Děj pomalu plyne a my sledujeme osudy těch dvou až dojde na posledních 5 minut a vy nevíte co si myslet. Ovšem úplně na konci pochopíte.

Následuje povídka druhá. A to je mazanec. Né tak příjemně poetické, zato nabušenější! Hned ze začátku spatříte hlavního hrdinu jak vyleze z kanálu a prostě budete muset ocenit nápaditost jeho „humleslooku“. A co teprve, když začne žrát kytky a peníze!

Ačkoliv jsem z první i druhé povídky byl nadšen třetí mně moc nedala. Možná jsem na jiném levelu (bezpochyby) než režisér, ale kromě parádního nápadu s holkou, co má na ruce vytetované tlačítka (Kóma, láska nebo deprese a další), které se dají stisknout a FUNGUJÍ, jsem se už tak nebavil.

Dál už nemá cenu nic říkat, všechny povídky mají nápadů na rozdávání a jsou opravdu ORIGINÁLNÍ. Jestli artfilm, tak TOKYO!
 1. J.R.
  11:49 - 1. Čvc , 2009           

  Ty titulky si asi někde syslíš že? 🙂

 2. Ajvngou
  14:27 - 1. Čvc , 2009           

  Nevím co myslíš, ale jsou tady: http://www.titulky.com/Tokyo-133908.htm

 3. qukler
  22:28 - 7. Čvc , 2009           

  Fakt excelentný film, díky za titulky 🙂 Prvá poviedka je podľa mňa najlepšia…

 4. IvL
  14:34 - 30. Srp , 2009           

  Dobrá práce na titulkách, ale ten film je blbost…sorry


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/42073/virtual/www/wp-content/themes/dum-dum-ajvngou/comments.php on line 72