To jsem si jednou takhle poslouchal ČR  „Kávu o čtvrté“ na téma „bankovní poplatky“. Nestačil jsem se divit, za co všechno si tyhle ústavy účtují.Poplatek za odeslání peněz, poplatek za přijetí peněz, poplatek za chod účtu, poplatek kam se podíváš. Já, naivka, jsem se jen tak smál pod vousama, protože jsem si myslel, že moje GE money čupr banka mi účtuje minimum. Nedalo mi to a podíval jsem se na výpis. Z očí a čela mi vyplulo pár kapek, když jsem zjistil, že každý měsíc mě opustí 130,-. Naštěstí jeden ze zástupců bank v pořadu, byl i ředitel tehdy zcela nové banky „mBank“.

Nechci tady působit jako zaplacený bloger od mBanky, ale každopádně… já jsem se svojí mBankou 95% spokojen. Ke zbylým 5% se dostnu na konci článku. Nejdřív je důležité si říct, že mBanka je striktně zaměřena na uživatele s internetem (bez toho si moc neškrtnete) a budu mluvit o klasickém účtu, tzv. „mKonto“. mBank nabízí i další služby, ale ty já nevyužívám.

Co nabízí můj běžný účet od mBanky? To, co přesně chci. Žádné chození na přepážku k vyřízení čehokoliv a nulové poplatky. Před mBankou jsem se rozhodoval i pro e-Banku, protože nabízela také „nulové“ poplatky, ale když jsem se tenkrát podíval na jejich sazebník, nějak jsem to úplně nepochopil. Celkem chaos a o nulových poplatcích se mluvit snad ani nedalo. Samé „pokud“ něco, tak je sazba takhle, ale „pokud“ tamto, sazba je jinak.  Podívejte se na sazebník mBanky a je vám hned jasné, za co zaplatíte (platíte v podstatě jenom za nestandartní služby).

Po ročním používání mKonta jasně říkám, že jsem nezaplatil ani korunu na poplatcích! Stálé příkazy, posílání peněz, přijetí plateb, vedení účtu, výběr z bankomatu… nic. Navíc zřízení účtu je v pohodě. Jenom vyplníte dotazník a za pár dní u vás zazvoní kurýr, podepíšete papíry a hotovo. Do měsíce mi dorazila i platební karta, kterou můžete vybírat z JAKÉHOKOLIV bankomatu v ČR i zahraničí za 0,-  první 3 výběry, potom už je to za 19, ale to se mi ještě nestalo. Výpisy chodí na můj email.

Tak a co je tedy těch zbývajících 5%. Nelíbí se mi ovládání/interface webového připojení internet bankingu. Stránka mBank je v pohodě, ale když vstoupíte do bankingu, jako byste dostali dělovku pod levý oko. To je opravdu trochu bída a než jsem zjistil, že musím kliknout na název svého účtu, abych se dostal k funkci – poslat peníze, zabralo mi hodně času. Jinak prostě nemám výhrady. Hlavně nemusím nikam chodit nic vyřizovat. Mimochodem, mBanka funguje i s PayPalem.

Když si vzpomenu na Českou Spořitelnu i Ge Money Bank, mráz mi proteče páteří a vzpomínka na jejich výpisy z účtů mi spolehlivě naplňuje kalhoty hnědým materiálem. mBance zdar. 1. lamaRTIN
  8:45 - 4. Dub , 2009           

  Přemýšlím o zřízení ůčtu u mBanky asi už 2 měsíce. Doporučil kamarád a já to popletl a už se registroval u podobně znějící. Naštestí rádoby konkurence je velice pomalá.

 2. Andulák
  0:01 - 5. Dub , 2009           

  taky už dlouho přemejšlim, že přejdu od čsob k mbank.. sice u čsob taky neplatim ani korunu, ale studentkou nebudu věčně (no, já možná jo), tak hledám alternativy.

 3. Ládínek
  15:55 - 10. Dub , 2009           

  Jojo, taky využívám mBank prakticky odzačátku, mimo mkonta mám ještě emax ale ten se svejma měsíčníma výdajema leží ladem 🙂 Jojo, k mbank přecházej lidi celkem aktivně… DOPORUČUJU. Jinak, podepsat smlouvu za mnou přijela tam do práce s tím že zavolala kde jsem a tam taky přijela!!!!

 4. Ajvngou
  8:43 - 11. Dub , 2009           

  Jo a… na kartu si můžete zvolit VLASTNÍ PIN.


Warning: Undefined variable $user_ID in /data/web/virtuals/42073/virtual/www/wp-content/themes/dum-dum-ajvngou/comments.php on line 72