Wikipedii zná každý, ale Exotopedii? Znak trojitého penisu a slogan „Přehledně a pohromadě!“ dává tušit, že obsah bude výživný. Je tak výživný, že vám bude chvíli trvat, než se tou informační hustotou proklikáte. Encyklopedie Exotopedia se věnuje různým zajímavým a kontroverzním postavičkám (rozuměj exotům) českého a slovenského internetu. Také tam najdete vysvětlení k internetovým memům či dalším zajímavostem. Pokud neznáte jména jako třeba Radek Hulán, Patrik Vogl nebo Radovan Kaluža tahle stránka je přímo pro vás. Myslím, že logo Exotopedie bylo inspirováno přímo těmito postavičkami.

Radek Hulán, známý (i když asi ne zrovna tak, jak by chtěl) bloger, má dokonce vlastní encyklopedii nazvanou Hulánopedia, kde je dokonce více příspěvků než v Exotopedii, a která byla založena pár dní po ní.

Je to reakce na hloupost, s jakou se její aktéři projevují v různých diskuzích či přímo na svých blozích aniž by si to někdy alespoň trošičku přiznali. Je to čtení vesele napsané a při pronikání do tajů každého exota dostanete chuť číst další. Takový Henryk Lahola by v psychologickém posudku vydal na pořádně tlustou knížku. Křesťanský fanatik, který nevystudoval jednu (takové chudáky nazývá „jedináčci“), ale hned tři vysoké školy, na hrůzostrašném webu publikuje podobně jako Ing. Ivo Benda (vesmírní-lidé.cz) spoustu debilních náboženských textů.

Po tahounovi Radku Hulánovi přichází na řadu majitel hostingové firmy Banán.cz Radovan Kaluža. Případ narcisty, který neumí psát česky a nikdy nepřizná chybu, ani po 3. hacku Banánu.cz ve sledu několika dnů, je znám především výroky se špatným slovosledem a pokulhávající logikou. Například slavná věta „IQ test hodlat nedělám, nemám na to nyní čas.“ či má oblíbená „Nyní patřím mezi nejžádanější může a ženy vlhnou.“

Poslední dobou moji první příčku obsadil 21letý „webdesignér, publicista a copywriter na volné noze“ co má „skvělé komunikativní a mluvčí schopnosti“ včetně „atraktivního vystupování na veřejnosti“. Řeč je o Patriku Voglovi aka KinderHulánovi aneb podle celého nadpisu jeho fanklubu na diskuzním serveru Okoun „Kinderhulán – young padawan na Mistra“. Stejně jako Kaluža neumí česky, jeho věty někdy postrádají smysl (Patrikův článek o České poště si zaslouží samostatný rozbor) a na nelichotivé články o jeho osobě reaguje tzv. žalobičkami. Moc pěkně o tom napsal kolega Lelkoun zde.

Jak vidíte, materiálu k nastudování máte více než dost a to jsme si představili pouze malé procento postaviček z Exotopedie. Dál hodlat psát nehodlám! Na inteligentni pokec mam kamarady s ig 130 a vyssim.

cenzurovaný plakát (originál se všemi detaily na Exotopedii)
zleva doprava: Vogl, Kaluža, Hulán. 1. Sborez
  13:48 - 6. Říj , 2010           

  A nabojíš se žaloby? Já bych se tedy bál 🙂 Moc, bojim, bojim.

 2. Ajvngou
  18:58 - 8. Říj , 2010           

  Otázkou zní, v čem problém všech lidí vězí. 😀 zdroj: http://pvogl.cz/item/ceska-posta-vas-neustale-irituje-kdo-za-to-skutecne-muze/

 3. Sborez
  23:17 - 8. Říj , 2010           

  Já myslím, vím to. Je to nás všech problém. Všech nás co se považujme za krásné. To tkví.

 4. Anezka
  12:08 - 5. Pro , 2014           
 5. Ajvngou
  16:36 - 5. Pro , 2014           

  To je „fake“ zpráva… recese.

 6. Pat Bateman
  0:52 - 31. Pro , 2015           

  A kde je exot ajvngou? Ten mě sere strašně