V Miami se odehrává nejenom seriál o „nejoblíbenějším masovém vrahovi“ jménem Dexter, ale i o bývalém agentovi Michaelovi Westonovi. Seznamte se… Burn Notice aneb Status: Nežádoucí. Je to další z řady kvalitních seriálu USA produkce, na který se vyplatí koukat. Je to zábavné, napínavé… a zábavné. Poslední rok jsem spíš fanda seriálů než celovečerních filmů a Burn Notice mě opět utvrdil, že jedna epizoda takhle dobrého seriálu vydá za víc, než většinu filmů poslední doby (například dementní Stmívání). Ve světě se povalují už dvě sezóny, třetí vyjde někdy v létě, takže kdo má zájem… tady určitě nekupuje Ratha v pytli.

Michael Westen dostane padáka. A ne zrovna obyčejného. Michaela totiž vyhodí z tajné služby, pěkně uprostřed rozjeté tajné akce. Bývalí přátelé z práce se k němu neznají, nemá žádné účty v bance a jediné co ví je, že prostě už pro nikoho nepracuje. Jediný kdo mu ještě odpoví na pozdrav je bývalá přítelkyně Fionna a agent na odpočinku Sam. S těmi se pomalu pouští do pátrání, kdo a proč ho vyhodil a jak se dostat zpátky do víru dění. To je takový základ, který se táhne celou sezónou. Do toho se Michaelovi připlétají do cesty i další „dobrovolné“ úkoly v podobě pomáhání jiným lidem a jeho vztah k rodině.

Poslední zmínka mi asi vadí nejvíc, protože to jsou ty nudnější pasáže, zvlášť s jeho matkou, která se mi sice na začátku zdála správně jetá (a věčně kouřící), ale kvůli divným scénám při rozhovorech s Michaelem, kde je buď strašne drsná, aby vzápětí úplně vyměkla a přitom se tvářila jako troska, se mi to moc nelíbilo.

Jinak je Burn Notice setsakra vtipná záležitost! Michael vede spoustu monologů pro diváka, kde mu vtipně vysvětluje proč dělá co dělá. Do toho haštěřící se Fionna a Sam (Bruce Campbell). BN mi trochu připomínal seriál Chuck (tajní agenti, špionáž), ale na rozdíl od Chucka si BN drží vnitřní logiku a humor + scénář ve stylu Dannyho parťáků v kombinaci s Podfukářema. Postup výroby všeho možného (C4, odposlech) z materiálu (v hlavní roli mobil), co se dá koupit v obchodě je taky přesvědčivý, i když víte, že moc pravdy na tom asi nebude nicméně na YouTube se můžete na spoustu podívat sami. Dohromady to dává výbornou zábavu, u které mozek vypínat úplně nemusíte.

P.S. Ještě bych se zastavil u práce kameramana, zvlášť v první sezóně. Předěly jsou hezký, dynamický, ale někdy jsem přeci jenom měl pocit, že se mi seká počítač. 1. xxENDxx
  11:40 - 26. Bře , 2009           

  Sam v Burn notice není na odpočinku – je pověřenej FBI, aby na Michaela donášel, jako jeho kámoš… a on zas donáší zprávy z FBI jemu 🙂 Účty v bance má, ale jsou zmrazený… ten základ o tom „kdo mě vyhodil“ se táhne celej seriál… protože O TOM TO JE :)… tím že pomáhá ostatním si vydělává prachy a vlastní pátrání… A spíš než podfukáři a dannyho parťáci bych to viděl na Bourne akce + McGyver (reálnějš) vychytávky + Dexter (vnitřni monology „proč tohle dělám takhle“, jsou sakra vtipný a vymakaný… Vybrátor přidělanej izolepou na okno, aby zabránil odposlechu pomocí laserového mikrofonu, který funguje na základě zaznamenáváni vibrace okenní tabule byl Boží!) to všechno okořeněný efektním vizuálem, trochou toho romantického jiskření, spoustou zábavy (Bruce Campbel je správnej balík…)

  Prostě je to chytrá akční jízda, kterou musíte vidět 🙂

  P.s: já říkal, že se ti to bude líbit 🙂

 2. Ajvngou
  12:28 - 26. Bře , 2009           

  Bourne je spíš akční.. tohel je právě víc „sofisticaded“. Michael dělá v podstatě podfuky na ty „bad guys“, aby někomu pomohl.

 3. xxENDxx
  13:03 - 26. Bře , 2009           

  ale nikdy sem si nevšimnul, že by šel s bandou 10ti lidí vykrást muzeum 🙂

 4. chuck
  14:09 - 26. Čvc , 2010           

  Libovej seriálek. Překlad ale nech raději na profesionálech prosim

 5. Ajvngou
  15:12 - 26. Čvc , 2010           

  Asi ti nerozumím „překlad nech na profesionálech?“ ehmm…. Seriál nepřekládám.

 6. prokda
  16:30 - 31. Bře , 2011           

  Naprosto skvělý seriál, 17. dubna bude premiéra filmu Burn Notice: The Fall of Sam Axe! 🙂 A na jaře 5. série 🙂 Už je jistá i 6 série 🙂